Sampeyan ora bisa pindhah menyang Karibia tanpa nglangi mlaku ing sajian enak mahi-mahi lan karo resep iki sampeyan bisa nggawa rasa sing ing omah ing sup banget.
Iki Karibia Mahi Mahi Holiday Soup ndadekake sentuhan kuat kanggo meal liburan . Rum ing sayur sup banget cahya, mung tablespoon, nanging nambah sentuhan manis kanggo soiree, nggawe tutul becik kanggo appetizer sop.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 kilogram
- tanpa mahi-mahi , dipotong dadi 1 1/2 inci
- 2 medium
- bawang, iris
- 1/4 cangkir chives, dicincang
- 1/4 tuwung
- cilantro , disigar
- 2 gedhe
- tomat , disigar
- 1 sendok teh
- seger thyme
- 2 tablespoons
- jus jeruk seger
- 1 tablespoon
- Golden Sun Tommy Bahama Rum
- 2 tablespoons
- butter
- 1 cengkeh
- papak , minced
- 1 sendok teh
- gula
- 1 tablespoon
- Sosis Worcestershire
- 1 tuwung
- Simpenan iwak (utawa
- sedheng sodium ayam utawa tanduran sayur )
- Garam lan mrico kanggo rasa
Cara Nggawe
- Nyelehake iwak ing mangkuk gedhe.
- Ing mangkuk gedhe, nyampur bawang, chives, cilantro, tomat, thyme, jus jeruk lan rum bebarengan lan tuku iwak.
- Marinate kanggo 1 jam , nguripake kerep.
- Nyawisi butter ing saucepan ; nambah papak lan gula lan panas nganti dicampur wiwit gelembung.
- Nambah iwak lan cook nganti Golden.
- Tambahake marinade, saus Worcestershire, stok, uyah lan mrico kanggo rasa.
- Ngisor panas, tutup, lan simmer nganti 10 menit.
- Garnish karo wedges jeruk lan sprig cilantro.
Resep ana: Chef Ryan Scott
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 700 |
| Lemak total | 38 g |
| Saturated Fat | 16 g |
| Lemak ora jenuh | 16 g |
| Kolesterol | 211 mg |
| Sodium | 396 mg |
| Karbohidrat | 21 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 66 g |