Ing resep iki gampang, cumi (cumi) mung dimasak karo lenga zaitun lan jus lemon, banjur cepet digunakake kanggo kesempurnaan sing lembut.
Cumi-cumi kudu dimasak kanthi cepet sajrone panas utawa masak alon-alon kanggo entuk kelembapan. Apa wae sing ana ing sesambungane karo kekuwatan koki.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 squid pound (di resiki)
- 1 tablespoon
- lenga zaitun ekstra prawan
- 1 tablespoon jus lemon seger
- 1/4 sendok teh uyah
- 1/8 sendok teh mrico ireng lemah
- 1 tablespoon parsley seger (dicincang)
- Garnish: wedge lemon
Cara Nggawe
- Panggang panas.
- Cuci sotong ing banyu adhem lan adhem garing karo kertas. Cut cumi-cumi nibakake sawijine sisi lan mbukak warata. Cut tentakel ing setengah yen gedhe.
- Ing mangkuk, gabungke lenga zaitun, jus lemon, uyah lan lada. Nambahake awak cumi lan tentakel , banjur dibungkus jas.
- Benang cumi-cumi nerusake menyang skewers supaya padha ngapusi. Utas jubin ing lempitan sing kapisah.
- Panggang nganggo panas sing panas, ngowahi sapisan, nganti mung opaque saindhenging, 1 nganti 2 menit.
- Mbusak cumi-cumi saka daging babi lan tumpukan ing platter. Tabrakan karo parsley lan sajroning irisan lemon.
Sumber: "Kabeh Kabèh Good Housekeeping Cookbook" disunting dening Susan Westmoreland (Hearst Books), digunakaké kanthi ijin.
Sampeyan uga bisa Kaya
- Cara Ngresiki Tinta Squid lan Harvest
- Spageti ing Resep Saus Squid-Ink
- Tips masak cumi-cumi lan cumi
- Carane Defrost Frozen Calamari
- Resep Sotong Sanggar Cepat lan Gampang
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 137 |
| Lemak total | 5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 264 mg |
| Sodium | 51 mg |
| Karbohidrat | 4 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 18 g |