Resep Kale ora normal ing ndhuwur paling akeh dhaptar tuwu nalika lagi looking for sayuran sing dicekel bocah. Nanging aku pengin sampeyan nyoba iki kale crispy . Iku pancen luar biasa.
Senadyan kéto panggang, ora digoreng, dadi garing lan asin, meh kaya kentang goreng .
Resep kale iki uga sehat banget. Saben dina, 309% saka vitamin A, 201% vitamin C, 14% calcium, 10% wesi, 3 gram protein, 2 gram serat, lan mung duwe 112 kalori lan 1 gram lemak jenuh saben porsi!
Aja Kangen: Cemilan Cemilan Sing Ora Gampang Sehat
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 6-8 cangkir disigar
- kue seger , stems hard dibusak
- 2 sendok teh lenga zaitun
- 1 sendok teh cuka apel cuka
- 1/2 sendok teh uyah halus utawa uyah segara
Cara Nggawe
- Lebokna rak ing dhuwite paling ora ana ing oven. Preheat oven nganti 350 derajat F.
- Nyebar kale metu ing manggang sheet. Drizzle karo lenga zaitun lan cuka sari buah. Nyedhot jas.
- Selehake ing rak paling dhuwur ing oven lan panggangan nganti 10 menit.
- Bubar saka oven lan aduk supaya kale bisa diguyur.
- Panggang liyane 8 nganti 12 menit utawa nganti kale crispy. Sampeyan kudu mung entheng browned lan crispy kanggo tutul.
Yen kale isih bends, tinimbang kerupuk, nalika sampeyan nutul, durung rampung. Bali menyang oven. Nguripake panas yen wis dadi coklat banget. Terus masak nganti resik.
- Dibusak saka oven, lan sprinkle karo uyah segara ( uyah laut Maldon ndadekake rasa apik) lan ngawula langsung.
Aja Miss: Snack Lunch Sing Nggawe Grade
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 52 |
| Lemak total | 4 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 163 mg |
| Karbohidrat | 4 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 2 g |