Kacang buncis iku "gorengan garing", teknik masak Szechuan sing ndadekake dheweke seneng banget. Resep kasebut kanggo telpon Cina , nanging sampeyan bisa nggunakake harryots verts , kacang ijo utawa kacang buncis. Resep biasane nyebabake pepe chili, nanging aku wis nggunakake tempel chili - aran gratis kanggo ngganti chilis abang garing yen pengin.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 pon longan Cina (uga diarani kacang yardlong utawa mung dawa)
- 1 tablespoon papak, disigar
- 1 sendok teh jahe, disigar
- 2 scallions (bawang spring, bawang hijau), mung putih
- 1/2 sendok teh tempe
- 1 tablespoon
- kecap soy sauce
- 1/2 sendok teh gula
- 1/4 sendok teh uyah, utawa kanggo rasa
- Mrico kanggo rasa, opsional
- 2 tablespoons sayur utawa kacang
- lenga kanggo nggoreng , utawa minangka perlu
Cara Nggawe
- Ngumbah dawa, nglakoni kanthi jero, lan trim ndhuwur lan ngisor.
- Cut longbeans ing diagonal menyang irisan kira-kira 2 inci dawa.
- Cut ing papak, jahe lan bagean putih saka scallions.
- Kalor 1 sendok makan minyak lenga liwat medium panas. Nambahake longbeans lan nggoreng nganti ilang banjur siram utawa "pucker" lan nguripake coklat (5 - 7 menit). Buang kacang panjang lan adus ing colander utawa ing untu kertas.
- Panas 1 sendok teh minyak ing wajan panas dhuwur.
- Tambah bawang, jahe, lan scallions. Pincuk sajrone sawetara detik, banjur tambahkan tempura cabai lan aduk nganti sawetara menit nganti aroma.
- Nambahake longbeans lan bahan sing isih ana.
- Nyampur bebarengan lan ngawula.
Nulis saran: Kacang Hijau Szechuan bakal nggawe sajian sampurna kanggo ngancani Tahu Mapo.
Carane Nggawe Sichuan Green Beans - instruksi foto langkah demi langkah
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 328 |
| Lemak total | 20 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Lemak ora jenuh | 10 g |
| Kolesterol | 101 mg |
| Sodium | 481 mg |
| Karbohidrat | 2 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 33 g |