Sorbets minangka cara sing apik kanggo ngadhemen ing mangsa panas lan ngladeni minangka panganan sing disenengi kanthi cahya lan nresep kanggo brunch lan nedha awan. Nalika lagi mangan luwih akeh saka omben-omben, kedadeyan iki saben menit ing wektu sampeyan. Sorbet iki lemon-roso lan spiked karo vodka, kang kita suggest nggunakake merek premium mung amarga padha rasa dadi luwih apik.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1/2 tuwung
- Blue Ice American Vodka (utawa merek premium liyane)
- 1 1/2 cup gula
- 3 banyu cangkir
- Garnish: grated lemon zest
- 3 1/2 tbsp.
- jus lemon sing anyar
Cara Nggawe
- Ing saucepan medium liwat panas medium, gabungke gula lan banyu nganti gula larut.
- Tambahake zest ing lemon; nglakoake nganti dicampur teka menyang godhok; nyuda panas dadi kurang lan ngiris 5 menit.
- Nyelehake strainer sing nggoleki ing mangkuk gedhe lan tuangake sirup sirup liwat (straining out any zest).
- Tambah jus lemon lan vodka menyang campuran sirup sing wis teyeng; aduk nganti rasané.
Metode Pembuat Es Krim
Transfer campuran kanggo pembuat es krim , banjur proses miturut instruksi pabrik.
Cara Pembeku
Tuang menyang wadhah, nutupi lan dicampur ing beku. Yen semi-padhet, campur karo garpu lan pulih maneh. Nalika beku ing prosesor pangan utawa blender lan proses nganti alus. Penutup lan refreeze nganti siap kanggo ngawula.
Recipe duweni: Vodka Blue Ice American
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 287 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 4 mg |
| Karbohidrat | 61 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |