San Fransisco Cocktail yaiku salah sawijining minuman beralkohol sing paling apik. Liqueur iki ( ora gin ) iku manis, kaya plum sing padhang, lan uga digabungake karo macem-macem mixer.
Ing cocktail kasebut, dipasangkanake karo varietas vermouth lan rong bitters ing cocktail-like cocktail sing disenengi banget . Apa sampeyan seneng sadurunge utawa sawise, ora ana perselisihan sing koktail klasik iki ndadekake minuman nedha gedhe .
Amarga luwih abot tinimbang martini kang luwih abot, iku pilihan sing apik kanggo koktail panganan cuci mulut lan pasang kanthi apik karo cheesecake lan desserts kanthi cetha coklat utawa woh. San Francisco Cocktail uga nggawe aperitif becik , utamané yen sampeyan lagi nggoleki martini sing arang banget alkohol (sing liyane bisa cukup kuat).
Carane klasik iku? Brian McGregor saka Wingtip San Francisco nyathet ing postingan Italic Bold sing ditemokake ing pandhuan garis London 1937, Cafe Royal Cocktail Book. Iku apa aku nimbang klasik!
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 ons
- sloe gin
- 1 ons
- garing vermouth
- 1 ons
- manis vermouth
- Dash of
- bitters orange
- Dash of
- bitter aromatik
- Cherry
Cara Nggawe
- Pupuk ure dadi shaker koktail sing diisi es.
- Kocok banget .
- Galur menyang kaca koktail sing digawe dingin.
- Garnish karo ceri.
Carane Strong yaiku Cocktail San Francisco?
Kekuwatan spin gin beda banget lan ora pati kuat karo botol gin , sing pancen mbantu njaga Cocktail San Francisco sing apik lan entheng. Kanthi 15% ABV vermouth, cocktail iki nduweni kandungan alkohol rata - rata mung 16% ABV (32 bukti) .
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 269 |
| Lemak total | 8 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Lemak ora jenuh | 5 g |
| Kolesterol | 16 mg |
| Sodium | 212 mg |
| Karbohidrat | 22 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 9 g |