Salad bayam iki gampang dipangan karo strawberries lan anggur anggur abang. Sandhangan prasaja bisa disiapake seka jam sadurunge nglayani.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1/2 sendok teh toasted wijen sesame
- 6 cangkir godhong bayam seger (suwek)
- 2 cangkir strawberries seger (dibersih, garing, disemprot)
- Kanggo Red Wine Vinaigrette:
- 1/4 cangkir lenga zaitun
- 2 sendok teh cuka anggur abang
- 1 1/2 sendok teh gula
- 1/2 sendok teh dikemas gandum
- 1/8 sendok teh bubuk wesi
- 1/8 sendok teh bubuk bawang
- 1/8 sendok teh sawi garing
Cara Nggawe
- Ing mangkuk gedhe, tuangake bayam kanthi wijen. Siapke strawberries, ngecor gedhe ing setengah. Tambah strawberries menyang campuran bayem. Tutup lan refrigerate.
- Digabungake karo bahan ganti ing wadhah utawa topeng; goyangake uga banjur refrigerate kanggo hawa ijo.
- Kanggo ngawula, tuangake adonan panas ing stroberi lan campuran salad bayam ing mangkuk lan tuangake alon-alon supaya bisa disebarake kanthi becik.
Sampeyan uga bisa Kaya
Salad Salad Kanthi Apple Vinaigrette
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 144 |
| Lemak total | 10 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 78 mg |
| Karbohidrat | 13 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 4 g |