Kebab chelo punika masakan nasional Iran. Resep udan tusuk ing sawah, resep iki dhasar, nanging kebak rasa.
Sampeyan bisa milih kanggo nyelehake panggangan iki sajian panggangan areng tinimbang liwat panggangan gas amarga rasa luwih apik. Yen sampeyan ora duwe panggangan, gunakake broiler ing oven.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 lb.
- daging lembu utawa domba
- 1 sendok teh jinten
- 1/4 sendok teh mrico
- 1 bawang bombay gedhe, disigar
Cara Nggawe
- Ing mangkuk campuran , gabungke kabeh bahan. Gabungke kanthi nggunakake sendok kayu, utawa nganggo tangan. Nyampur karo tangan sampeyan ngidini campuran kanggo gabungke luwih apik.
- Njupuk 1/4 daging campuran lan nggawe menyang werni. Sijine bal liwat flat skewers, lan gawe bentuke cetakan ceret persegi. Baleni karo daging sing isih ana.
- Panggonan ing panggangan lan cook babagan 4 kanggo 6 menit saben sisih, nganti daging ora ana maneh jambon lan rampung.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 333 |
| Lemak total | 22 g |
| Saturated Fat | 9 g |
| Lemak ora jenuh | 9 g |
| Kolesterol | 106 mg |
| Sodium | 89 mg |
| Karbohidrat | 4 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 28 g |