Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 broiler chickens, pamisah, sekitar 5 nganti 6 kilogram total
- 1/4 tuwung minyak nabati
- 1/2 cangkir melted butter
- 1/3 cangkir jus lemon
- 2 teaspoons garing rosemary, ulig
- 1 bawang putih cilik
- 1 sendok teh uyah
- irisan mrico ireng anyar, kanggo rasa
Cara Nggawe
- Siapake panggangan; nyelehake rak 4 nganti 6 inci ing dhuwur.
- Gabungke minyak, mentega, jus lemon, rosemary, bawang putih, lan uyah. Sikat pitik nang jero metu karo 1/4 cangkir saka butter seasoned.
- Selehake pitik ing panggangan, balung mudhun.
- Bumbu endhog pitik asring karo campuran sisa butter lan saben 10 menit.
- Panggangan kanggo 30 nganti 40 menit ing kabeh, utawa nganti pitik ayuda lan jus bisa mlaku kanthi pierced karo garpu.
Daging lan Poultry Temperature Chart
Sprinkle uga karo mrica lan ngawula.
Nglayani 4.
Sampeyan uga bisa Kaya
- Ayam Grilled Kue Keju Kambing
- Kwartet Kentang Ayam
- Ayam Panggang Karo Linguine lan Cajun Cream Sauce
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 1266 |
| Lemak total | 86 g |
| Saturated Fat | 34 g |
| Lemak ora jenuh | 38 g |
| Kolesterol | 358 mg |
| Sodium | 216 mg |
| Karbohidrat | 14 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 106 g |