Sai Bhaaji minangka sindhi khas India. Sayuran ijo lan sayuran digawe dadi pilihan meal sing sehat. Sajake Sai Bhaaji karo Chapatis panas.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 tablespoon Chana Daal (Split Bengal Gram) dicuci lan direndhem ing banyu anget 2 jam
- 2 bunches Bayam bahasa Inggris, akar dipotong, dicampur lan disigar kira-kira
- 1 saka godhong dill seger
- 2 tomat gedhe disigar alus
- 1 godhong fenugreek
- 1 potong gedhe dipotong dadi 1 inci kubik
- 1 trikatuka gedhe dipotong dadi 1 inci kubik
- 1 tuwung terong dipotong dadi 1 inci kubik
- 8 nganti 10
- Kacang buncis , topeng lan buntut dipotong lan strings dibusak
- 1 wortel dipotong dadi bunderan kandel 1 inci
- 1 tuwung dicincang (1 inci kubik) yoran sooran / gajah (opsional)
- 1/2 sendok teh
- bubuk kunir
- 1 sendok teh bubuk katumbah
- Piece 1-inch jahe parut
- 3 sendok makan minyak goreng sayuran / canola / kembang srengenge
- 5 cengkeh bawang putih
- 1/2 sendok teh
- wiji cumin
- 2 disigar apik
- cabe ijo
- Garam kanggo rasa
Cara Nggawe
- Nyampurake cao, kabeh sayuran, wiji ketumbar, bubuk kunyit lan jahe bebarengan ing jero kompor pan / tekanan jero. Nambah 1/2 cangkir banyu lan cook nganti daal wis rampung; mesthine kudu dipisah.
- Ing tahap iki, ora ana banyu ing Bhaaji. Yen ana, garing kanthi masak luwih akeh.
- Buang saka panas lan uyah kanggo nambah rasa. Goseni kanthi apik.
- Kalorake lenga ing wajan cilik ing medium panas. Nalika panas, tambahake papak, wiji cumin lan cili ijo. Goreng nganti tumis, banjur nambahake campuran iki menyang sayuran sing masak. Nglakoake campuran.
- Nganggo piping panas karo Chapatis seger.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 2222 |
| Lemak total | 15 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 426 mg |
| Karbohidrat | 408 g |
| Serat Pemakanan | 116 g |
| Protein | 134 g |