Star Cocktail yaiku cocktail apple brandy klasik sing digawe ing print ing pameran bartending George J. Kappeler, Modern American Drinks .
Nggunakake sirup permen karet, sing umum ing wektu lan resep kasebut wis ngalami owah-owahan (utawa devolved) liwat taun kanggo nampung bartending modern. Pilihan liyane sing dianjurake Kappeler yaiku nggunakake bumbu aromatik Peychaud utawa Angostura . Salah sijine ndadekake koktail gedhe, nanging Peychaud disenengi dening akeh pecandu Star Cocktail.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/2 ons apple brandy
- 1 1/2 ons
- manis vermouth
- 3 dashes Peychaud's bitters (utawa Angostura bitters)
- 2 dashes
- sirup permen karet
- Garnish: linglang lemon
Cara Nggawe
- Tuangkan úa dadi kaca campuran sing kapenuhan es cébé.
- Goseni kanthi apik.
- Galur menyang kaca koktail sing digawe dingin.
- Garnish karo coretan linglang.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 176 |
| Lemak total | 12 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 24 mg |
| Sodium | 318 mg |
| Karbohidrat | 9 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 8 g |