Coklat Cinco Herradura minangka lambang minuman Cinco de Mayo . Ora mung fitur semangat Meksiko, tequila , nanging rim dilapisi gula nampilake warna ing Flag Meksiko.
Sampeyan bisa gawe angel dhisik kanggo ngisi telung bagian saka gelas kanthi telung werna gula (ana ing dekorasi kue lan toko pangan spesial) nanging kanthi praktik sethithik lan bisa ditrapake efek kasebut bisa spektakuler.
Opsi sing luwih gampang kanggo tuku kacamata margarita kanthi werna ing pelek.
Siji pungkasan cathetan ... Aku pengin nggunakake jus cranberry putih kanggo cocktail iki amarga iku rada kurang manis saka luwih populer jus cranberry abang.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/2 oz. Tequila Herradura Silver
- 2 oz.
- jus nanas
- 2 oz.
- jus putih cranberry
- cemeng lemon-jeruk soda
- Garnish:
- remet kaldu irisan seger
- Gula abang, ijo lan putih super apik kanggo rimming
Cara Nggawe
- Ngadamel jus tequila , jus lan soda bebarengan ing kaca kanthi dhuwur (utawa sing nyampur).
- Remet ing irisan kapur seger lan aduk maneh.
- Rendhem katelu saka tumbler kanthi kapur lan celup ing gula abang.
- Rendhem katelu gelas kasebut kanthi kapur lan dicelupake ing gula putih.
- Rendhem katelu pungkasan lan daptar acara ing gula abang.
- Tuangake glepung kasebut menyang kaca sing ramping lan sajagad.
Resep Masakan: Tequila Herradura
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 86 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 94 mg |
| Karbohidrat | 23 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 2 g |