Kanggo ngirit wektu, ngukur úa sadurunge sampeyan miwiti lan sampeyan bisa duwe piccata pitik sing enak ing meja kurang saka 15 menit. Sajati karo asparagus couscous and microwave cepet kanggo pangan sing cepet lan gampang.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 4 potong dada ayam (sekitar 1-1 / 2 kilogram)
- 1 Tablespoon glepung kabeh-tujuan
- 1/2 sendok teh bubuk wesi
- 1/2 sendok teh
- bubuk bawang
- 1/2 sendok teh
- kosher uyah
- 1/4 sendok teh ireng anyar
- mrico
- 2 Tablespoons
- lenga zaitun
- 1/4 cangkir anggur putih manis
- 1 Tabel mentega
- 1 Jus jeruk nipis (sekitar 1/2 linglang)
- 1/2 tuwung
- pitik sapi
- 1 Tabel cilik
- capers , lemes
Cara Nggawe
- Gabungke glepung, bubuk bawang, bubuk bawang putih, uyah halal, lan mrica ireng. Sprinkle merata ing loro endhog pitik.
- Kalorake jajan gedhe ing jero panas nganti panas.
- Tambahake lenga zaitun lan swirl kanggo jasake bagian ngisor telusur.
- Nambahake pitik ing siji lapisan lan masak ing sisih pisanan sakwise 5 menit, utawa nganti coklat emas. Nguripake lan coklat sisih liyane. Nguripake mung sapisan. (Bakal masak liyane mengko.) Buang menyang platter.
- Nambah anggur putih ing cangkir pan lan masak, ngusap cangkir sing disikat, nganti sirup. Ngaduk ing butter, jus lemon, lan stock pitik. Masak kanggo 2 menit.
- Mbalik pitik menyang wajan, ngowahi jas loro karo saos. Tumis nganti pitik ora ana maneh jambon ing tengah (160 ing thermometer cepet maca).
- Gesang karo capers. Supaya isih sithik 2 menit, banjur sajroning sos sauce.
Saran Disaranake
- Gurame Couscous
- Asparagus Microwave Gampang
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 601 |
| Lemak total | 36 g |
| Saturated Fat | 10 g |
| Lemak ora jenuh | 16 g |
| Kolesterol | 150 mg |
| Sodium | 888 mg |
| Karbohidrat | 17 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 48 g |