Roti bawang putih panggang kanggo mesin roti kaya roti panggang. Iku éca lan gampang kanggo nggawe.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 bohlam
- bawang putih panggang
- 3 sendok makan mentega
- 4 cengkeh bawang putih (minced)
- 1/2 gelas banyu
- Susu 1/3 cangkir
- 2-3 / 4 cangkir glepung roti
- 1/3 tuwung
- Keju Parmesan (grated)
- 2 sendok teh gula
- 1 sendok teh uyah
- 1/2 sendok teh bubuk bawang
- 1-1 / 2 teaspoons roti mesin ragi
Cara Nggawe
- Siapake papak panggang . Sawise remet papak saka cengkeh, mash rada lan ngukur 1/4 cangkir kanggo resep 1-1 / 2 lb.
- Ing sajian mini-luwes cilik, gabungke butter lan minced bawang putih. Microwave ing dhuwur nganti 1-2 menit nganti bawang putih arum.
- Sijine kabeh úa kajaba bawang putih panggang ing pan mesin roti ing urutan sing dianjurake dening pabrikan.
- Rungokake mesin kaya kneads; yen muni atos utawa straining nambah banyu sing luwih anget. Yen adhine udan utawa alus, nambah glepung. Iki minangka praktik umum ing mesin roti, amarga glepung bisa nyerep banyu luwih utawa kurang, gumantung saka kondisi gandum lan wilayah sing ditanam.
- Tambahake papak mashed ing sinyal Raisin / Nut utawa 5-10 menit sadurunge siklus kneading pungkasan. Pilih siklus Dasar / Putih lan gunakake werna Crust Medium utawa Cahya. Aja nggunakake siklus tundha.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 129 |
| Lemak total | 6 g |
| Saturated Fat | 3 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 14 mg |
| Sodium | 206 mg |
| Karbohidrat | 15 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 3 g |