Mbaleni saos sate sing gampang didhodheni dening vegan klapa panggang kanggo tauhu panggang, lan kabeh vegetarian lan vegan ing barbecue ruangan ngucapake matur nuwun. Resep gampang iki, sing diilhami resep-resep sate ing Indonesia lan Thai, kanggo panggang sate sing gampang digodhog ing klapa prasaja, pasta kari lan saus sate butter. Iku vegetarian, vegan, lan pancen driji-licking éca.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 blok tahu, beku, thawed lan ditekan
- 1/2 tuwung santen
- 2 tbsp kacang butter
- 1 tbsp pasta glepung vegetarian
- 1 tbsp hoisin sauce
Cara Nggawe
1. Siapake tahu: Carane pencet tahu.
2. Roti tahu menyang celah kanggo skewering utawa grilling
3. Ngomel bareng santen, butter kacang, pasta kari, lan sauce hoisin.
4. Marinate tahu ing saos kanggo sethithik sak jam; saos bakal ngetokake kaya kringet.
5. Godhok tofu, bajingan alon-alon karo saos. Tauhu ngirim njupuk kira-kira 6-7 menit ing saben sisih.
6. Nambani paling apik nganggo saus kari satay ekstra, utawa, sajake saos ing sacukupe minangka daptar acara.
Kaya resep iki?
Resik resep vegetarian lan vegan iki? Punika sawetara liyane sing luar biasa sampeyan bisa nindakake karo tahu:
- Tumrap vegetasi goreng
- Resep-resep nggunakake tahu silken
- Daftar lengkap resep-resep tofu
- Apa sajrone nutrisi saka tahu?
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 318 |
| Lemak total | 24 g |
| Saturated Fat | 11 g |
| Lemak ora jenuh | 5 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 155 mg |
| Karbohidrat | 12 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 19 g |