Yen sampeyan matesi intake tuna (amarga kuwat merkuri), salmon kaleng kaya Omega-3 ndadekake sing apik kanggo tuna kaleng ing salmon iki. Mesthi, sampeyan bisa nggunakake tuna sajrone salmon sing dikemas. Ing sajroning muffin Inggris panggang, salmon iki melu nedha bengi sing gampang lan ramah.
Perlengkapan Memasak: Pisau tukang cukur , papan pemotong , spoons pengukur, mangkuk campuran, sendok kayu atau spatula, oven pemanggang roti, baking sheet
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 kaleng, salmon tanpa kulit, lemes (5-6 kaleng ons)
- 2 stalks celery, minced
- 2 bawang bombay (bagian putih lan ijo), diiris
- 2 tablespoons diced dill pickle plus 2 teaspoons pickle juice, utawa 2 tablespoons pickle relish
- 1 sendok teh Dijon mustard
- 3 sendok makan mayonnaise
- 1 tablespoon dicincang seger dill
- Garam lan mrico kanggo rasa
- Dash Tabasco sauce utawa saus panas liyane
- 4 muffin Inggris, pamisah
- 8 irisan tipis Colby keju (sekitar 2 nganti 3 ons)
Cara Nggawe
- Ing mangkok medium, gabungke salmon, celery, bawang, acar dill lan jus pickle utawa relish, mustard, mayonnaise lan dill. Mangsa kanggo rasa karo uyah, mrico lan saos panas. Salad bisa digawe ing ngarep lan didhelikake, nganti nganti 2 dina.
- Ing oven panggang utawa broiler, roti panggang ing Inggris muffin dibagi. Atur muffin toasted supaya bisa diiseni ing lapisan manggang, lan nyebarake 1/4 cangkir campuran salad salmon. Ndhuwur saben karo sepotong keju.
- Selehake salmon lebur sajrone oven utawa roti bakar sing disuguhake, lan bubar nganti keju dilebur lan diiseni sekitar 4 menit. Ngawasi panas.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 381 |
| Lemak total | 20 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Lemak ora jenuh | 5 g |
| Kolesterol | 53 mg |
| Sodium | 550 mg |
| Karbohidrat | 29 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 21 g |