Ghost-tini iku salah siji saka pirang-pirang koktail Halloween spesial sing ana krim, kreasi kaya permen - nanging siji iki njupuk kue.
Minuman wiwit kaya koktail panganan sing apik banget karo krim Irlandia sing enak, ing kasus iki, Bailey nganggo caramel, lan vodka vanila, sanadyan iku minangka tambahan liqueur waluh sing narik kawigaten. Punika bahan sing ngubah minuman iki dadi kue waluh ing kaca lan rim cookie lan permen hiasan minangka bonus sing dadi tumindak diwasa karo bocah cilik.
Sampeyan ora dianjurake kanggo nambah es garing langsung menyang koktail (nggunakake minangka sih partai kanggo efek kabutake tinimbang) amarga yen wong sengaja ingests iku, bisa banget mbebayani. Ana sawetara crita ing warta babagan peminum 'tanpa sadhar' utawa kanthi mistake nglangi es garing lan ngobong organ internal. Nggawe keputusan adhedhasar tamu lan tingkat inovasi.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 ons Bailey's
- Irlandia Cream karo Petunjuk saka Caramel
- 3 ons
- Absolut Vanilla Vodka
- 2 ons
- labu liqueur
- 2 Oreo cookie (ulig, kanggo rim)
- 3 gummy cacing (kanggo garnish)
Cara Nggawe
- Rendhemake kaca koktail sing digodhog karo cookie sing digodhog.
- Tuangkan bahan-bahan cair dadi shaker koktail sing diisi es.
- Kocok banget .
- Geser menyang kaca sing disiapake lan tambah es yen garing.
- Garnish karo cacing gummy sawetara.
Recipe duweni: Renaissance Vinoy Resort & Golf Club
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 425 |
| Lemak total | 22 g |
| Saturated Fat | 10 g |
| Lemak ora jenuh | 8 g |
| Kolesterol | 32 mg |
| Sodium | 271 mg |
| Karbohidrat | 49 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 7 g |