Sehat lan nyenengake, resep krim brokoli iki nyedhiyakake kanggo meal sing cepet lan gampang. Sawijining tektur alus mulus, bebarengan karo rasa seger, lembut, bakal nggawe sup iki sing disenengi karo pecinta brokoli. Sakepel daging babi buatan thyme croutons nggawe luwih enak.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 sendok teh mentega
- 1/2 cangkir sacoro apik disigar bawang bombay
- 4 cangkir stock hayam
- 3 cangkir disigar brokoli seger
- 1/2 cangkir krim abot
- Uyah 1/2 sendok teh
- 1/8 sendok teh mrico putih
- Opsional: 1/16 sendok teh kacang polong
- Garnish: bacon thyme croutons
Cara Nggawe
Ing saucepan gedhe disetel ing panas medium, sauté bawang disigar ing butter mung nganti dadi translucent lan tender. Tambahake stok pitik lan brokoli lan nggawa dicampur karo godhok. Kurangi panas dadi kurang, lan simmer nganti 8 nganti 10 menit, nganti brokoli lembut.
Nggunakake blender , toli sup brokoli nganti alus. Sakehing campuran brokoli sing panas bali menyang saucepan lan aduk ing krim, uyah, lada, lan pala.
Kalorake panas sup - supaya ora nggodhog - lan sajrone ngawula.
Krim saka resep brokoli iki nggawe 4 nganti 6 servings.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 128 |
| Lemak total | 9 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 26 mg |
| Sodium | 346 mg |
| Karbohidrat | 8 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 5 g |