Sandhangan daging babi iki apik banget ing salad bayam , utawa dicoba ing bayi kale utawa sayuran panas liyane. Sandhangan anget wilts sayuran lan daging babi nambah rasa smoky becik.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 irisan daging babi (masak lan crumbled)
- 1/3 cup gula (granulated)
- 1/3 tuwung
- cuka (anggur abang, utawa cuka anggur abang karo delima)
- 1 sendok teh banyu
- 2 teaspoons cornstarch
- 1 ireng uyah
Cara Nggawe
- Goreng bacon nganti garing; copot menyang untung kertas kanggo saluran.
- Ing saucepan cilik, gabungke dripping daging, gula, cuka, banyu, jagung, lan uyah. Whisk to blend.
- Masak liwat panas sedheng, aduk nganti gula bubar lan dicampur.
- Nggodhok anget drizzle liwat salad bayam utawa sayuran ijo; sprinkle with bacon.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 183 |
| Lemak total | 3 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 8 mg |
| Sodium | 207 mg |
| Karbohidrat | 36 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 3 g |