Krim berat nyedhiyakake gajih kanggo resep kue krim iki.
Isi lan jempol jajan nganggo beku sing disenengi, utawa isi nganggo lendhut lemon utawa jam pengisian lan beku kanthi es krim.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 endhog
- 1 cup gula
- 1 2/3 gelas diisi sifted kabeh-waé glepung
- 2 1/2 sendok teh baking powder
- 3/4 séndok garam
- 1 tuwung krim abot (35% butterfat)
- 1 sendok teh vanilla
Cara Nggawe
- Beat endhog nganti 5 menit nglambang lan lemon kanthi mixer listrik kanthi kecepatan tinggi; ngantuk ing gula.
- Ngocok bareng bahan-bahan sing garing. Nglakoake bahan-bahan garing sing disilihake kanthi krim lan vanila. Beat well.
- Nyebarake adonan ing 2 jajan kue 8-inch sing digosok lan ngandhut.
- Panggangan ing 350 F kanggo 25 nganti 30 menit, utawa nganti kayu utawa tester kue sing dipasang ing tengah metu kanthi resik.
- Keringake ing panci ing rak sajrone 10 menit sadurunge njabut saka panci.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 136 |
| Lemak total | 7 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 43 mg |
| Sodium | 178 mg |
| Karbohidrat | 17 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 2 g |