Ing resep iki, kepala kubis dipotong dadi wedges, masak, banjur dipanggang karo tomat lan bumbu.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 kubis kepala gedhe
- 3 medium tomat, diced
- 1 bawang putih cilik, disigar
- 1/2 sendok teh bubuk bawang
- Uyah 1/2 sendok teh
- 1 sendok teh mrico ireng
- 1/4 sendok teh wortel
- 1/8 cangkir banyu utawa
- pitik sapi
Cara Nggawe
- Preheat oven nganti 325 ° F (165 ° C / Gas Mark 3).
- Quarter ing kubis lan godhok ing ketel gedhe utawa oven Belanda nganti 10 menit.
- Mbusak bagean kubis; Panggonan ing sajian baking cethek.
- Gabungke bahan sing isih ana ing mangkuk cilik; pour liwat Gobis.
- Panggang 30 menit, utawa nganti diisi cairan. Nguripake potongan babi babagan separo liwat wektu masak supaya wedges cook roto-roto.
Sampeyan uga bisa Kaya
Deloken sisan
- Favorite Gobis Favorite
- Carane Cut Kepala Kubis ke Wedges
- Cepet Pengukuran lan Suhu Konversi Chart
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 109 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 75 mg |
| Karbohidrat | 25 g |
| Serat Pemakanan | 9 g |
| Protein | 5 g |