Ngomong gawang cokelat vegan mentah? Punika carane njupuk wêdakakêna kakao mentah lan nguripake menyang paling langit coklat mentahan.
Cara nggawe coklat mentahan digawe saka kue anyar kanthi resep resep mentahan lan urip sing enak, Rawsome Vegan Baking, dening Emily von Euw.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1/2 cup (60 gram) bubuk cacao utawa bubuk carob
- 1/2 cup (118 mililiter) melted butter butter utawa lenga klapa
- 1/3 tuwung (115 gram) sweeten cair sing disenengi
Cara Nggawe
- Nyampur kabeh bahan bareng nganti alus. Tuangkan menyang cetakan cokelat utawa kertas baking parchment. Sijine ing kulkas utawa mesin pembeku nganti padhet.
Pengin nggawe coklat mentah? Emily ngandika kanggo nyoba nggawe pribadine coklat mentah sing gawe omah kanthi tambahan tambahan opsional. Dheweke ngandika, "Vanilla, bubuk cili, kayu legi, woh wohan beri goji , hazelnut, bubuk mesquite ... daftar terus.
Iki mung resep dhasar kanggo nggawe kabeh impen coklat sing sehat dadi nyata! "
Seneng nggawe coklat mentah sing gawe omah!
Kaya gawe krim vegan mentahan? Kene sawetara resep pangan sing mentahan kanggo nyoba:
- Krupuk mentah jajan digawe ing jero dehydrator
- Lotus vegan mentah lan salad gourmet nori
- Resep keripik jagung makanan
- Roti cauliflower mentah "beras"
- Curried cucumber salad
- Coklat coklat mentahan
- Gampang gawat mentahan frosting (ya, frosting!)
- Carane Priksa Keju Mentah Kultur
- 7 salad panganan sing apik banget
- Resep panganan panganan panganan panganan sing paling apik
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 196 |
| Lemak total | 19 g |
| Saturated Fat | 16 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 6 mg |
| Karbohidrat | 4 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |