Champagne Bowler minangka koktail sing luwih apik saka anggur sajrone telu saka limang bahan adhedhasar anggur.
Iki minangka koktail anggur sing paling sethithik ing taun 1930-an lan 40-an lan nggunakake anggur putih (umpamane Chardonnay ) lan Cognac sing paling dhuwur kanthi anggur sing gemerlap, nanging ana woh liya sing ana ing latar mburi. Iki minangka campuran stroberi sing nyebabake Bowler sing apik, lan amarga dilebokake tanpa straining, wong sing ngombe bisa ngasilake woh beri.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 strawberries (seger)
- 1/2 ons
- sirup prasaja
- 1/2 ons
- Cognac
- 1 ons putih anggur
- 4 ounces anggur gemerlap
- Garnish: seger strawberries
Cara Nggawe
- Muddle strawberries lan sirup prasaja ing shaker cocktail .
- Isi dalan sing nganggo Ès .
- Tambah anggur cognac lan putih.
- Kocok banget .
- Tuang isi shaker (kalebu es) menyang piala anggur .
- Ndhuwur karo kemasan anggur.
- Garnish karo Stroberi.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 229 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 24 mg |
| Karbohidrat | 26 g |
| Serat Pemakanan | 5 g |
| Protein | 7 g |