Campuran sayur sing prasaja iki dimasak ing kompor sing alon. Iku dicampur karo sayuran, kalebu kentang, bawang, lan wortel. Celery ditambahake kanggo rasa ekstra bebarengan karo stock pitik utawa sayur-sayuran. Resep panggilan kanggo ham, nanging sampeyan bisa ninggalake kasebut yen sampeyan seneng sajian tanpa daging.
Kanggo sajian panganan luwih cepet nyedhiyakake stock pitik sadurunge sampeyan miwiti masak. Sampeyan bisa masak ing dhuwur watara 3 nganti 4 jam.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 8 medium kentang
- 1 tuwung bawang disigar
- 4 wortel, irisan
- 2 iga celery, irisan
- 4 gelas endhog ayam unsalted utawa ayam sodium sing rendah utawa duduh kaldu sayur
- 1 tablespoon parsley flakes
- 5 sendok mentega
- 2 cangkir ham ham utawa sliced sausages garang
- 1 bisa (13 ons) ngejur susu
Cara Nggawe
- Pilek kentang lan ngetokake potongan-potongan kasebut.
- Sijine kentang ing cooker alon bebarengan karo trikatuka disigar, wortel irisan lan celery, stock pitik, parsley, butter, lan ham.
- Tutup lan cook ing LOW kanggo 6 kanggo 8 jam, utawa nganti sayuran sing tender.
- Genti-genti aduk ing susu sing ngetokaké ing sajroning jam pungkasan.
- Yen dikarepake, ngetokne sajrone 20 menit suwene kanthi dicampurake kira-kira 4 sendok glepung lan 4 sendok teh banyu adhem.
Dikirim dening Mellisa.
Sampeyan uga bisa Kaya
- Crock Pot Broccoli Casserole
- Jagung Jagung Panggang dengan Keju Krim
- Cepet Cooker Hash Brown Casserole
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 210 |
| Lemak total | 11 g |
| Saturated Fat | 7 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 35 mg |
| Sodium | 510 mg |
| Karbohidrat | 21 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 7 g |