Marinated, daging panggang dikenal minangka carne asada minangka pokok favorit sing dikarepake ing Kolombia. Marinade biasane duwe jus jeruk utawa jeruk nipis, uga bawang, rempah-rempah lan bir. Sijine carne asada kanthi salsa de aji picante (sauce tomat chili sing nganggo tomat) lan sawetara arepas , utawa digunakake minangka kanggo ngisi sandwich arepa .
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 2 lb flank steak
- 1/4 tuwung minyak nabati
- 1 botol bir
- 1/2 cangkir jus jeruk
- Jus saka limes 3
- 4-6 cengkeh bawang putih
- 2 tablespoons
- cuka anggur abang
- 1 sendok teh saus Worcestershire
- 1 sendok teh jinten
- 1 paket SazonGoya karo achiote
- Garam lan mrico kanggo rasa
Cara Nggawe
- Gumpalan minyak sayur, 1/2 botol bir, jus jeruk, jus jeruk , cuka lan saus Worcestershire.
- Tumis ing papak, jinten, SazonGoya lan uyah lan mrico kanggo rasa.
- Selehake steak ing jero tas plastik, lan luwih dicampurake ing bungkus karo steak. Nutup tas sega, banjur ninggalake steak kanggo marinate ing kulkas.
- Panas panggangan kanggo medium-dhuwur. Mbusak steak saka marinade lan grill kanggo 5-8 menit ing saben sisih, utawa nganti doneness sing dikarepake.
- Supaya steak kanggo 5 menit, banjur irisan banget tipis marang gandum lan ngawula.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 458 |
| Lemak total | 22 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Lemak ora jenuh | 12 g |
| Kolesterol | 119 mg |
| Sodium | 171 mg |
| Karbohidrat | 17 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 44 g |