Sosis jamur iki gampang banget karo steak utawa daging sapi panggang. Gunakake tombol irisan utawa crimini (baby bella) jamur ing resep iki. Jamur liar sing campur
Saos iku cara sing apik kanggo jazz up steak daging sapi polos, steak hamburger lan burger, panggang pot, utawa irisan daging sapi panggang sing sisa.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 8 ons irisan jamur, tombol utawa bayon bayi (crimini)
- 1 sendok makan mentega
- 1 tablespoon
- minyak zaitun
- 1/2 cangkir anggur abang garing
- 1 tuwung
- duduh kaldu daging sapi
- 2 sendok glepung
- 3 sendok teh banyu adhem
- Garam lan mrico, kanggo rasa
- 1 sendok teh garing flakes parsley
Cara Nggawe
- Sauté jamur ing mentega lan lenga kanggo 3-5 menit, aduk sok-sok; nambah anggur abang lan ngemis sawetara menit.
- Tambahake duduh kaldu daging sapi lan simmer kanggo ngurangi dicokot, bab 5 menit.
- Gabungke glepung lan banyu adhem lan adhem nganti alus.
- Ngaduk ing jamur nganti dicampur.
- Mangsa kanggo rasa lan iris kanggo babagan 1 menit, nganti thickened. Yen banget kandel, nambah duduh kaldu sing luwih sethithik.
- Tambah parsley lan uyah lan mrico kanggo rasa.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 99 |
| Lemak total | 5 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 4 mg |
| Sodium | 365 mg |
| Karbohidrat | 10 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 2 g |