Wong-wong Kidul ing Amerika Serikat manawa tresna kacang-kacangane - direbus , asin, utawa polos, utawa malah digawe dadi sajian sup kacang tanah sing gampang. Resep masakan sup vegetarian iki diilhami dening soups kacang tanah sing luwih tradisional saka Virginia lawas nanging disederhanakake kanggo kita sing ora bener kidul. Resep sayur sup gampang digawe manisan iki yaiku vegetarian lan vegan.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 trikatuka, diced
- 2 stalks celery, diced
- 1/4 cup margarine
- 3 tbsp glepung
- 8 cangkir
- duduh kaldu sayur
- 2 cangkir
- butter kacang , lancar utawa chunky
- 1 3/4 cangkir susu soy
- 1/2 cup dicincang kacang
Cara Nggawe
- Saute bawang lan celery ing margarine nganti alus, kira-kira 3 nganti 5 menit. Nglakoake glepung.
- Tambahake duduh kaldu sayur, aduk kanggo nggabungake glepung lan nggawa menyang simmer.
- Kurangi panas dadi kurang. Whisk ing kacang butter lan susu soy, yen kabeh butter kacang bakal digabung.
- Nglakoake ing kacang lan sajroning panas.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 375 |
| Lemak total | 28 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 13 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 847 mg |
| Karbohidrat | 20 g |
| Serat Pemakanan | 4 g |
| Protein | 15 g |