Iki minangka scallop bisque krupuk sing digawe karo kaleng laut lan duduh kaldu sing prasaja. Bebas kanggo ngganti susu karo setengah iwak stock lan setengah lampu krim utawa setengah-setengah.
Deloken sisan
Sungkar Scallops With Herbs
Jagung Jagung Jagung dan Seafood
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 kalkun laut
- 1 sendok susu bawang bombay sacoro apik
- 3 sendok makan mentega
- 2 sendok glepung
- 2 cangkir susu
- 1/4 sendok teh uyah
- 1/4 sendok teh mrico
- 1 bawang putih cilik, ulig lan endhog sacukupe
- 1 teluk teluk
Cara Nggawe
- Cuci kerang, copi menyang potong 1/2 inci.
- Nyemprotake butter ing medium saucepan; sauté bawang nganti alus.
- Gendul glepung menyang campuran butter lan bubar nambah susu, aduk terus. Terus masak lan aduk nganti thickened.
- Tambah uyah, mrico, bawang putih, lan teluk lan scallops. Masak sajrone panas kurang luwih 15 menit.
- Copot rwaning teluk lan ngawula.
- Garnish karo parsley, panci krim ora nguntungke utawa puree mrica abang.
Sampeyan uga bisa Kaya
Kepiting lan Udang Seafood Bisque
Rawa Laut Seared Karo Kacang Kering
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 384 |
| Lemak total | 17 g |
| Saturated Fat | 9 g |
| Lemak ora jenuh | 5 g |
| Kolesterol | 62 mg |
| Sodium | 857 mg |
| Karbohidrat | 37 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 22 g |