Salad bayam iki enak karo daging babi. Nambah pecans utawa walnuts menyang salad kanggo tekstur lan rasa ekstra.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 tas / 10-12 ons bayam seger
- 1/2 cup granulated sugar
- 1/2 cangkir cuka apel apel
- 2 sendok teh manis bawang bombay (utawa bawang bombay ungu)
- 1/2 sendok teh sawi garing
- Uyah 1/2 sendok teh
- 1/4 tuwung minyak nabati
- 3/4 tuwung apel (sacoro apik disigar)
- Opsional Garnish: crumbled masak daging babi lan Walnut utawa pecan halves
Cara Nggawe
- Basuh bayam lan supaya garing.
- Ing mangkuk mangkok bareng karo gula, cuka, bawang, granit, mustard, uyah, lan lenga sayur. Nambah apel.
- Masak bayem lan adol nganti jam kerja.
- Pour dressing over bayem sakdurunge ngisore lan ngeculake. Yen dikarepake, sprinkle karo bacon lan kacang crumbled.
Sampeyan uga bisa Kaya
Bayam Salad Kanthi Ara lan Kembang Lebon Anget
Bayam Salad Karo Strawberries lan Pecans
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 173 |
| Lemak total | 9 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 48 mg |
| Karbohidrat | 21 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 2 g |