Sayuran iwak kaya ana ing masakan Vietnam kayata uyah kanggo masakan kulon lan kecap asin kanggo masakan Cina. Punika diprakirakake kanthi bahan-bahan liyane kanggo menehi rasa manis lan asem.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 cengkeh bawang putih
- 1 tuwung banyu
- 4 sendok teh jus jeruk
- 4 sendok teh gula
- 2/3 cup sauce saos
- 1/2 sdm 1 sendok cabe merah (kaya sing dikarepake)
- Opsional: wortel tipis irisan
Cara Nggawe
- Sacukupe irisan bawang putih
- Ing mangkuk cilik, gabungke kabeh bahan nganti gula larut.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 61 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 1,865 mg |
| Karbohidrat | 14 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 2 g |