Sederhana, éca, lan rada metu saka biasa, resep rutabaga lan apel iki gampang kanggo nggawe sajian roti kanggo tiba.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 cangkir dikiris irisan
- rutabaga
- 2 medium apples, ngiris
- 1/2 gelas gula pasir, dikemas
- 3 tbsp. butter
- Dash uyah
Cara Nggawe
- Masak irisan rutabaga ing banyu salted nganti mung tender; saluran.
- Layer setengah saka irisan rutabaga lan setengah saka irisan apel ing buttered 1 quart casserole. Tabrakan karo setengah saka gula coklat lan titik karo setengah saka butter. Sprinkle karo uyah. Baleni lapisan.
- Panggangan ditutup ing 350 derajat 30 menit.
Resep Rutabaga More
Mas Rutabaga Masak karo Wortel
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 167 |
| Lemak total | 6 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 15 mg |
| Sodium | 41 mg |
| Karbohidrat | 30 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 1 g |