Iki roti salmon dhasar lezat karo saus tartar ing sisih. Utawa nggawe saos putih utawa saus jamur polos kanggo drizzle liwat roti.
Salad timun iki bakal sampurna karo roti salmon.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 bisa (16 ons) salmon, lemes
- 1 1/2 cangkir alus crumbs roti seger
- 2 endhog gedhe, diantemi kanthi enteng
- 1/2 cup cream light or evaporated milk
- 2 sendok makan mentega
- 3 sendok makan trikatuka banget sacake
- 1 tablespoon seger parsley minced
- Uyah 1/2 sendok teh
- Dash saka mrico
Cara Nggawe
- Beri minyak 9-x 5- x 3-inch roti telusur. Panularan panas nganti 350 F.
- Gabungke salmon tipis karo roti panggang .
- Ngemis endhog karo krim utawa susu lan mentega sing ilang.
- Gabung karo campuran salmon lan aduk ing bawang, flakes parsley, uyah, lan mrico.
- Panggang kanggo 45 nganti 55 menit, nganti rampung.
Nglayani 6.
Sampeyan uga bisa Kaya
Salmon panggang karo kacang buncis
Salmon Divan karo Broccoli lan Parmesan Keju
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 417 |
| Lemak total | 24 g |
| Saturated Fat | 10 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 234 mg |
| Sodium | 306 mg |
| Karbohidrat | 21 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 27 g |