Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3/4 cup gula
- 1/8 sendok teh uyah
- 1/3 tuwung
- gandum dhewe
- 2 cangkir
- susu, kurang lemak utawa wutuh
- 2 endhog, dipisahake
- 2 sendok makan mentega, lunak
- 1 1/2 sendok teh vanilla
- 1 kotak cookie wafer vanilla
- 3 bananas (
- masak nanging tetep )
- 1/4 cup gula
- 1/2 krim sendok saka karang
Cara Nggawe
- Digabungake 3/4 gelas gula granulated, uyah, lan glepung dhewe ing pan ndhuwur saka ketel boiler ganda.
- Slowly stir ing susu. Setel pan liwat banyu simmering lan cook nganti dicampur wiwit thicken.
- Ngalahake yolks endhog ing mangkuk cilik banjur banjur aduk cepet campuran dicampur panas (kira-kira 1/2 tuwung). Tambah dicampur endhog endhog bali menyang dicampur panas ing ndhuwur pindho ketel lan aduk ing butter lan vanilla. Masak nganti dicampur nambah maneh.
- Nyelehake lapisan wafel vanila ing sajian baking dish 11x7-inci (utawa sajian liyane 2-quart cangkir baking dish). Tambah setengah saka pisang irisan. Pour setengah saka campuran puding liwat lapisan pisang. Baleni lapisan, endhog karo puding sing isih ana. Ing mangkuk nyampur endhasake endhog endhog nganti busa; ngetokake kanthi alon ing 1/4 cup granulated gula lan krim saka tartar. Beat nganti wangun puncak kaku. Nyebar meringue liwat pudding .
- Panggangan ing 350 F nganti kacilakan rampung. Buang saka oven. Ngawula panas utawa kadhemen.
Nganggo 6 nganti 8.
Sampeyan uga bisa Kaya
Banana Crepes Kanthi Saus Kok Gebu Brown
Deloken sisan
Indeks Resik Utama
Rumah Pangan Kidul
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 300 |
| Lemak total | 9 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 66 mg |
| Sodium | 238 mg |
| Karbohidrat | 52 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 6 g |