Coba iki Resep Pie Jambu sing enak kanggo owah-owahan menyang kue woh biasa lan sampeyan bakal bisa seneng.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 séndok glepung
- 2/3 cup gula
- 1/8 sendok teh uyah
- Pastry kanggo pai 9-inch 2-kerak
- 4 cangkir jambu (kupas, dideleh lan irisan)
- 1 sendok teh ditambah 1 sendok teh jus lemon
- 3 sendok mentega (seger lan potong cilik)
Cara Nggawe
- Nyampur bebarengan glepung, gula, lan uyah; disisihaké.
- Baris plate pie 9-inci karo jajanan; isi nganggo jajanan ireng, rada mounding ing tengah.
- Tabruk glepung lan gula dicampur ing jambu.
- Tabrakan karo jus lemon lan titik karo butter.
- Surat karo jajanan ndhuwur lan pinggiran suling.
- Cut sawetara vents menyang ndhuwur kulit supaya ngendhog uap.
- Panggang ing preheated 450 ° oven nganti 10 menit, banjur ngurangi nganti 350 ° lan panggang 30 nganti 40 menit maneh.
Liyane Buah Pie
Cantaloupe Meringue Pie
Apricot Pie
Resep Pie Apple
Pie Pie
Resep Rhubarb Pie
Peach Pie with Squared Top
Peach Pie with Sour Cream
Peceng Pie Strawberry
Strawberry Rhubarb Pie
Resep Pie
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 380 |
| Lemak total | 19 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 5 g |
| Kolesterol | 11 mg |
| Sodium | 256 mg |
| Karbohidrat | 51 g |
| Serat Pemakanan | 6 g |
| Protein | 5 g |