Punika cookie gula klasik lan klasik - vegan lan tender lan kanthi sithik lemon kanggo menehi sawetara zing. Kadhang-kadhang bisa uga angel kanggo nemokake resep kanggo cookie vegan sing nduweni konsistensi sing bener tanpa nambah ton bahan minangka substitusi, nanging iki gampang lan ora gampang. Lan ora kaya resep resep gula liyane, cookie gula vegan iki cukup beraroma; ora perlu.
Uga pirsani Koleksi resep cookie vegan pokok.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 1/2 cangkir glepung
- 1/4 sendok teh uyah
- 1/2 sendok teh baking soda
- 2/3 cup gula + 1/4 cup
- 1 tuwung
- vegan margarine , wis di-softened
- 1/3 tuwung lemon zest
- 1/4 tuwung
- silken tahu
- 3 sendok teh jus lemon, luwih seger
Cara Nggawe
- Preheat oven nganti 400 F.
- Nggeser glepung, soda manggang lan uyah bebarengan ing mangkuk ukuran medium.
- Ing mangkuk gedhe dhewe, ngalahake gula 2/3 cup, margarine vegan lan lemon zest nganti alus lan alus. Tambah jus tahu lan linglang lan cemilan nganti disampur, banjur tambah glepung, soda manggang lan uyah.
- Nambahake campuran glepung ing campuran margarine lan diaduk nganti digabungake.
- Bentuk adonan menyang bal siji lan muter menyang gula 1/4 cangkir nganti ditutupi. Gendheng rada lan panggang nganti 8-10 menit nganti coklat entheng emas.
Resep Masakan Vegan Liyane:
Klasik Oatmeal Raisin Cookies
Spiced Oatmeal Cranberry Cookies
Cookies Gingerbread Vegan
Gampang Tanggal Macaroons
Kacang Kacang Butter dan Banana Cookie
Coklat Spice Cookies
Cookie Kue Vegan
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 104 |
| Lemak total | 7 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 174 mg |
| Karbohidrat | 11 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 1 g |