Kentang manis iki disumbat lan dibentuk dadi patties, dilapisi serpihan jagung sing digoreng banjur dipanggang kanthi semprotan crispy. Iku cara sing beda kanggo ngawula kentang manis lan ndadekake sajian pangan sing enom.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 cangkir masak kentang manis mashed
- 1 sendok teh dilebur
- butter
- Susu 1/3 cangkir
- Uyah 1/2 sendok teh
- 1 sendok teh gula
- 2 cangkir serpihan jagung
Cara Nggawe
- Digabungake kentang , mentega, susu, uyah, lan gula.
- Mbentuk dadi 6 roti; gulung ing cornflakes kanggo jas.
- Papanake ing sheet baking greased lan panggangan ing 325 F kanggo 25 menit.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 131 |
| Lemak total | 3 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 1 g |
| Kolesterol | 9 mg |
| Sodium | 54 mg |
| Karbohidrat | 24 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 3 g |