Resep Gombo iki minangka minuman sing nyenengake lan nyenengake sing sumringah, dhuwur, lan manawa bisa ngilangake rasa haus.
Ngombe banyu sing gampang banget dicampur langsung ing kaca , sing mung butuh telung ramuan. Sanadyan ora kaya apa-apa sing spesial mung dening maca resep, omben-omben rampung nyenengake, aroma lan bisa uga dadi salah sawijining favorit anyar.
Ing Gombo, kita mung nyampur rum rum, Spider Kapten Morgan, karo jus jeruk lan Mountain Dew. Rempah-rempah iku sithik banget ing endhog jeruk, nambahake lapisan rasa sing ora ana ing minuman berair lurus kaya Screwdriver. Soda uga nambah kapentingan kanthi nambahake basa jus.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 bagean
- Kapten Morgan Spiced Rum
- 1 1/2 bagean
- jus jeruk
- 3 bagean Soda Dew Mountain
Cara Nggawe
Tip liyane ing Gombo
Yen sampeyan lagi nonton bobot utawa mung duwe pilihan, Diet Mountain Dew uga dianggo kanthi apik ing Gombo. Soda lemon-lime kaya Sprite utawa 7-Up uga alternatif sing becik.
Mesthi, aku ngajak sampeyan njupuk sawetara menit kanggo ngetokake jus jeruk seger amarga tansah nggawe minuman sing luwih apik .
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 171 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 3,781 mg |
| Karbohidrat | 39 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 3 g |