Lali mint, jahe njupuk liwat julep iki lan iku apik.
Iku wiwit karo infus jinger menyang Bulleit Bourbon, kang bakal njupuk watara seminggu, Mungkin loro, gumantung ing rasa sampeyan. Aku wis ngalami infusions jahe metu sampurna ing 5 dina lan sawetara sing perlu 10, sanadyan aku bakal miwiti mriksa ing 2 dina. Akeh-akehe iki bakal gumantung marang jumlah jahe sing sampeyan gunakake.
Sawise campuran sing apik rampung, luwih akeh jahe disusul karo gula abang, bourbon ditambahake, banjur kabeh diiseni karo soda. Asilé yaiku cocktail snappy sing minangka perayaan loro bourbon apik lan rempah-rempah manis sing mung ditemokake ing jahe.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/3 ons Ginger infused
- Bulleit Bourbon Whisky
- 1/2 ons gula coklat organik
- 1/4 ons seger
- jahe (peeled and minced)
- 1 1/2 ons
- banyu soda
- Lemon utawa corak kapur (kanggo garnish)
Cara Nggawe
- Muddle jahe lan gula coklat bebarengan nganti kabeh gula wis moistened lan meh dissolved.
- Nambah sada soda kanggo ngrampungake gula sing dissolving, aduk ing bourbon.
- Rampung karo Ès, soda kanggo rasa, lan coretan linglang utawa jeruk.
(Resep saka Bulleit Bourbon Whisky)
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 241 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 8 mg |
| Karbohidrat | 59 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 2 g |