Stroberi Salisbury iki dibentuk, banjur diolah nganggo saus jamur sing gampang banget karo anggur abang.
Deloken sisan
Skillet Salisbury Steak karo Jamur lan Sup Bawang Campuran
Nggawe Hamburger Steak karo Gravy
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/2 kilogram daging sapi
- 2 sendok makan bawang goreng
- 1 sendok teh uyah
- 1/2 sendok teh banjur godhong marjoram, ulig
- 1/8 sendok teh mrico
- 1 envelope jamur campuran saos
- 1 bisa (3 nganti 4 ons) jamur irisan, lemes
- 2 sendok teh anggur abang, opsional
Cara Nggawe
- Ing mangkuk gedhe gabungke daging sapi, bawang, grated bawang, uyah, marjoram, lan mrica; nyampur uga.
- Dadi daging dadi 6 bagian; bentuk menyang oval patties babagan 3/4-inch nglukis.
- Broil Salisbury steak 3 inci saka panas 3 nganti 4 menit; nguripake lan nyelehake sisih liyane steak Salisbury sakitar 4 menit, utawa nganti rampung kaya sing dikarepake.
- Siapake campuran gravy minangka mandhiri.
- Ngadamel jamur lan anggur, yen nggunakake. Kalor liwat.
- Tuangkan saos ing salisbury steak patties lan ngawula nganggo kentang.
Resep Liyane
Baked Hamburger Steak With Gravy
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 374 |
| Lemak total | 16 g |
| Saturated Fat | 7 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 104 mg |
| Sodium | 1,574 mg |
| Karbohidrat | 18 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 36 g |