Eucalyptus Martini yaiku ciptaan Humberto Marques , mixologist lan pemilik Curfew ing Kopenhagen. Fokus Marques kanggo koktail yaiku bahan-bahan segar, lan ora mung disenengi minuman, nanging uga kanggo nggunakake Herbs lan Rempah-rempah ing Mixology Cocktail .
Sirup eukaliptus fantastis lan ngombe minuman iki. Iku saestu unik lan nduweni rasa ngombe, nyenengake. Aku wis ndeleng rong salinan resep iki, ing salah siji dheweke nggunakake Tanqueray 10 lan ing liyane, Gin Martin Miller. Aku nggunakake Tanqueray 10 lan mikirake pasangan gedhe.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 50 ml (kurang luwih 1 1/2 ons)
- Tanqueray 10 utawa
- Martin Miller's Gin
- 25 ml (approx 3/4 ons)
- sirup eukaliptus
- 12,5 ml (kira-kira 1/2 ons) jus jeruk
- 3 tetes saka
- putih endhog
- 1
- Umume eucalyptus kanggo hiasan
Cara Nggawe
- Pupuk ure dadi shaker koktail kanthi es.
- Kocok banget .
- Gulung kaping pindho menyang kaca koktail .
- Garnish kanthi godhong eucalyptus ngambang.
Resep Masakan: Humberto Marques
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 370 |
| Lemak total | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 427 mg |
| Karbohidrat | 33 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 28 g |