Iki resep chili Crockpot minangka enak kaya gampang nyiyapake. Ramen mie slel lan roti jagung nggawe irisan enak kanggo resep crowe Crockpot iki.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 pound
- daging sapi ( lemah )
- 1 bawang bombay kuning (diced)
- 1 medium lada mrico (mrica lengo utawa abang;
- poblano pepper diced)
- 2 tablespoons
- bubuk cabe
- 1 tbsp bawang putih (minced)
- 1 tablespoon cumin
- 1 bisa / 28 ons tomat (diced, karo jus)
- 1 bisa / 14 ons kacang ireng (lemes lan disiram)
- 1 bisa / 14 ons kacang buncis (undrained)
- 1/2 cangkir saos tomat
- Opsional: 1/4 tuwung canned sliced jalapeno mrico
- uyah kanggo rasa (kosher)
- ireng mrico kanggo rasa
Cara Nggawe
- Coklat daging sapi coklat ing wajan gedhe ing dhuwur panas.
- Ngemis lan pindhahake daging sapi menyang kompor alon. Tambah sabanjure 10 bahan (liwat jalapeno paprika) menyang kompor sing alon.
- Masak ing dhuwur, 4-5 jam utawa kurang, 6-8 jam.
- Sadurungé porsi, rasa lan nambahake uyah lan lada, kaya sing dibutuhake. Yen babar blas uga katon, cangkir 1/2 kanggo 1 cangkir saka cairan, aduk ing 1 Tbsp. saka cornstarch lan bali menyang cooker alon . Cook nganti thickened, bab 15 menit.
Ngawasi garnished karo keju cheddar shredded , krim sing ora nguntungke lan cilantro seger.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 418 |
| Lemak total | 7 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 2 g |
| Kolesterol | 40 mg |
| Sodium | 240 mg |
| Karbohidrat | 60 g |
| Serat Pemakanan | 17 g |
| Protein | 32 g |