Iki daging babi gedhe-pengecapan sing cinch kanggo nyiyapake karo bahan sampeyan mbokmenawa wis ing tangan. Rasa arang goreng digawe saka daging babi lan enak.
Saliyane mangan karo kentang utawa sajian beras kanggo pangan kulawarga sing enak.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 cangkir banyu
- 1 linglang (jus lan kulit grated)
- 1 trikatuka, sacoro apik disigar
- 1 sendok teh uyah
- 1/4 cangkir saus Worcestershire
- sawetara tetes Tabasco sauce
- 2 iga celery, disigar
- 1 sendok teh bubuk cangkir
- 1/4 cup brown sugar
- 1 tuwung ketchup
- Cuka cangkir 1/4
- 1 1/2 nganti 2 lbs daging babi
Cara Nggawe
Nyampur úa kabeh, kajaba daging babi, sajrone panci 2-liter. Bawane menyang godhok lan simmer nganti 10 nganti 15 menit. Coklat coklat; Panggonan ing sajian manggang. Tutup karo sauce; panggang kanggo 1 1/2 nganti 2 jam ing 350 derajat.
Nglayani 6.
Sampeyan uga bisa Kaya
Pedhes Pork Chops Kanthi Tomat lan Mrico
Daging Babi Braised Kanthi Sauce Orange
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 417 |
| Lemak total | 18 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Lemak ora jenuh | 7 g |
| Kolesterol | 104 mg |
| Sodium | 602 mg |
| Karbohidrat | 27 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 35 g |