Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 4 sendok teh. canola utawa minyak sayur
- 3 kentang manis gedhe
- 1 mrico abang sing gedhe
- 2 medium bawang
- 2 cengkeh
- papak
- 4 cangkir nggodhok banyu
- 2 cangkir kaldu ayam panas
- 1 sendok teh manis
- paprika
- 1 sendok teh uyah
- 1/2 sendok teh mrico
Cara Nggawe
1. Peel kentang manis, lan potong saben wortel. Mentok mrico abang. Tumis bawang. Cepet bawang.
2. Ing pot sop, panas minyak. Tambahake kentang manis, mrico abang, bawang lan bawang putih. Saute kanggo 6-8 menit, nganti bawang tembus.
3. Tambah banyu panas lan duduh kaldu pitik. Mangsa karo paprika, uyah lan mrico. Nutup lan cook liwat semangat kurang kanggo 30-40 menit, utawa nganti kentang sing alus cukup kanggo remukan.
4. Nggunakake blender insertion, adonan sup nganti alus.
5. Mangsa karo uyah lan mrico, miturut rasa.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 131 |
| Lemak total | 7 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Lemak ora jenuh | 5 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 196 mg |
| Karbohidrat | 15 g |
| Serat Pemakanan | 2 g |
| Protein | 3 g |