Meatloaf wis watara suwe banget. Iki resep saka buku masak General Electric Institute of 1936, The New Art of Modern Cookery. Rendhet sup dikiup karo campuran sauce lan kecap kecap. Iku klasik, populer meatloaf, gedhe karo kentang lan kacang ijo utawa broccoli steamed.
Sisa nggawe sandwich sing enak!
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 endhog (diantemi)
- 1/3 cangkir saos tomat
- 3/4 banyu tuwung
- 1 bungkus campuran sup garing bawang bombay
- 1 1/2 cangkir
- breadcrumbs
- 2 kilogram sapi lemah
Cara Nggawe
- Kalorake oven nganti 350 F / 180 C / Gas 4.
- Ing mangkuk gedhe gabungke endhog, kecap kecap, banyu, lan campuran sup; nyampur uga. Nambah crumbs roti lan daging sapi; nyampur uga.
- Diformake dadi roti lan adhep-adhele karo adonan pan, sing digodhok nganggo foil, teles roti, utawa pan daging.
- Panggang ing preheated oven watara 1 jam lan 15 menit.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 298 |
| Lemak total | 13 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 5 g |
| Kolesterol | 125 mg |
| Sodium | 289 mg |
| Karbohidrat | 14 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 30 g |