Kacang buncis ireng pedhes cepet lan gampang kanggo nyiyapake, karo sosis asin pedas lan kacang buncis ireng. Sajadah sup iki enak karo roti jagung utawa kenthel.
Bebas kanggo nambah bayam utawa escarole menyang sup, utawa nambah sawetara kernel jagung.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 liter minyak zaitun
- 12 nganti 16 ons
- Andouille utawa sosis pedas , irisan tipis
- 1 bawang bombay gedhe, diced
- 2 iga celery, diced
- 2 cloves papak, minced
- 1 lombok abang cilik, diced, sekitar 1/2 gelas
- 2 tablespoons diced jalapeno mrico
- 4 cangkir kaldu daging sapi
- 2 kaleng (15 ons saben) kacang ireng, disaring lan dibilas
- 1 bisa (14,5 ons) tomat diced kanthi jus
- 2 sendok teh jus lemon
- 1/4 sendok teh garing rwaning thyme
- 1 sendok teh Cajun bumbu
- Garam, kanggo rasa
- 1/4 sendok teh mrico
Cara Nggawe
- Panas minyak zaitun ing panci gedhe utawa oven Walanda. Nambahake sosis lan masak sajrone panas nganti katon.
- Tambah bawang, celery, mrico lombok abang, lan jalapeno paprika ing panci lan sauté nganti kurang luwih 3 menit, utawa nganti lembut.
- Tambah bawang lan sauté nganti 1 menit maneh.
- Tambahake duduh kaldu sapi, kacang, tomat, jus lemon, lan bumbu sing isih ana. Bawa menyang godhok.
- Tutup, ngurangi panas nganti kurang lan nyeret nganti meh 45 menit.
- Sajangan karo roti bakar sing anyar sing dipanggang utawa roti garing.
Resep Soup Liyane
- Lori's Black Bean Soup
- Sayur Sayur Lentil Sate Karo Sosis Gagal
- Resep Soup Cooker yang Kacang Panjang Split
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 728 |
| Lemak total | 18 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Lemak ora jenuh | 8 g |
| Kolesterol | 34 mg |
| Sodium | 976 mg |
| Karbohidrat | 104 g |
| Serat Pemakanan | 29 g |
| Protein | 42 g |