Ruby abang, loro tart lan manis, iki ngreksa pasangan strawberries lan currants abang sampurna. Woh-wohan loro ana ing mangsa bebarengan. Strawberries kurang ing pektin, nanging currants, dhuwur ing pectin alam, menehi ganti rugi kanggo sing. Aku nggawe persil iki kanggo menehi hadiah minangka misale jek dadi favorit karo kabeh wong!
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 1/2 lbs hulled lan quartered strawberries
- 1 1/2 lbs currants abang
- 2 lbs gula
- jus siji linglang
Cara Nggawe
- Gabungke strawberries, currants, lan gula ing wadhah gedhe. Tutup lan refrigerate sewengi.
- Panggonan 7 setengah liter cangkir canning ing canner utawa pot gedhe lan tutup karo banyu. Nggawa banyu menyang godhok, lan godhok nganti 15 menit kanggo steril ireng. Mateni panas lan ninggalake stoples ing banyu nganti sampeyan siap kanggo isi karo ngreksa.
- Bungkus woh lan gula menyang pot gedhe ing panas. Tambah jus lemon. Nggawe. Nalika gula wis dibubaraké, ngetokake panas nganti dhuwur.
- Allow preserves kanggo godhok semangat. Ngadamel sok-sok. Gelembung bakal pindhah saka cilik nganti gedhe lan miwiti climbing pinggir pot.
- Nyoba titik gel: Mateni panas ing kompor. Nyelehake sendok teh sing diawetake ing piring cilik lan refrigerate 1-2 menit. Ing ngreksa kudu kedut nalika di-push saka siji sisih. Yen ora, kondhang bali menyang dhuwur lan nyoba maneh ing 5 menit.
- Geser menyang endhog sterilized ninggalake 1/2-inch spasi kepala. Screw ing lempitan canning 2-piece.
- Proses ngolah banyu sing nggodhok nganti 5 menit.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 28 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Karbohidrat | 7 g |
| Serat Pemakanan | 0 g |
| Protein | 0 g |