Salad pasta iki bisa digawe nganggo daging kepiting, udang, lobster, utawa kombinasi kerang. Kuncung udang lan / utawa kéwan tiruan bisa uga dianggo.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 4 cangkir sing dimasak lan diirisake spiral utawa shell pasta utawa (apa wae sing disenengi)
- 1 cangkir beku kacang polong (thawed)
- 1/2 cup mrica mrico sing disigar
- 2 cangkir keju sing dicampur alus (cheddar utawa campur)
- 1/2 cangkir sacoro apik disigar bawang bombay
- 1/2 cangkir disigar mrico abang manis
- 1/2 cangkir wortel wortel (bisa ngeculake)
- 2 cup clove crabmeat shredded, utawa kombinasi crabmeat lan shrimp cilik
- 2 cangkir Ranch utawa Peppercorn Ranch Dressing (botol)
- 2 cangkir separuh tomat cherry
- 1/2 tuwung keju Parmesan (opsional)
Cara Nggawe
- Pasta pasta nganti rampung nanging ora dipanggang. Kelangan ing banyu mlaku adhem; saluran uga.
- Ing mangkuk gedhe gabungke kabeh úa, kajaba tomat lan keju Parmesan. Tarik alon-alon nanging campuran sak tenane.
- Ngendhokke salad ing 3 nganti 4 jam. Yen tèkstur iku garing nambahake sandhangan, ndhuwur nganggo tomat lan keju Parmesan.
Cathetan: Iki minangka salad pasta sing uwis, nanging luwih disenengi kanggo wong sing nganggo bathi berminyak.
Sampeyan uga bisa ngganti udhara beku sing cilik, (mesthine wis thawed lan uga disaring ing handuk kertas utawa salad bakal berair.
Sampeyan uga bisa Kaya
Udang lan Bowl Tie Pasta Salad karo Lemon Papak Berpakaian
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 548 |
| Lemak total | 17 g |
| Saturated Fat | 10 g |
| Lemak ora jenuh | 5 g |
| Kolesterol | 57 mg |
| Sodium | 420 mg |
| Karbohidrat | 72 g |
| Serat Pemakanan | 6 g |
| Protein | 27 g |