Salad nanas iki mirip karo salah sawijining salad favorit saya - salad Waldorf . Potongan nanas menehi pangowahan sing resik lan resik saka potongan apel seger khas.
Bebas kanggo ngganti walnuts sing disigar karo pecan utawa kacang panggang, lan nambah sawetara kismis utawa cranberry pepe, yen pengin.
Salad apik karo daging babi utawa daging babi, lan butuh sawetara menit kanggo ndandani. Yen sampeyan duwe potongan nanas lan walnuts ing pantry, sampeyan bisa nduwe salad sedhep sing enak ing meja mung 5 nganti 10 menit.
Salad iki gampang ditrapake kanggo nedha bengi kulawarga gedhe utawa meal liburan. Iku uga pilihan banget kanggo cookout panas. Utawa njupuk bebarengan kanggo nedha bengi potluck.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 1 liter (20 ons) potongan nanas, uga lemes
- 2 cangkir irisan celery
- 1/2 cangkir walnuts dicincang coarsely
- mayonnaise, kanggo moisten, kira-kira 1 nganti 2 sendok teh, utawa kanggo rasa
- 1 tablespoon jus lemon seger
- uyah, kanggo rasa
- godhong lontar
Cara Nggawe
Ing mangkuk, gabungke potongan nanas sing lemes, celery, lan walnuts. Chill sak tenane.
Sadurungé porsi, nambah mayonnaise sing cukup kanggo nglembara, bebarengan karo jus lemon lan sithik uyah, kanggo rasa. Gently stir aside the ingredients salad nanas to blend; nglayani ing godhong lettuce utawa sayuran salad campuran.
Sampeyan uga bisa Kaya
Salad Tuna Summertime on Pineapple Slices
Easy Ambrosia Salad With Sour Cream Dressing
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 239 |
| Lemak total | 15 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Lemak ora jenuh | 3 g |
| Kolesterol | 3 mg |
| Sodium | 177 mg |
| Karbohidrat | 25 g |
| Serat Pemakanan | 5 g |
| Protein | 5 g |