Salad Waldorf dhasar iki minangka kombinasi klasik apel, mayonnaise celery, lan walnuts. Nambani salad ing sayuran sayuran salad utawa lontar. Tambah sawetara raisins utawa cranberries pepe kanggo salad yen sampeyan seneng.
Saluran Waldorf dasar diwiwiti ing pungkasan taun 1800-an. Walnut ditambah ing taun 1928, bebarengan karo anggur. Versi iki ora kalebu grapes, nanging aran gratis kanggo nambah babagan 1 tuwung saka anggur tanpa halved kanggo salad Waldorf sing dianyari.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 2 cangkir apel (coarsely chopped; 2 apples medium)
- 1 liter celery (disigar)
- 1/2 tuwung mayonnaise (utawa kanggo rasa)
- 1/3 tbsp walnuts (coarsely chopped)
Cara Nggawe
- Tahan kabeh bahan bareng ing mangkuk sajian.
- Ngawasi salad Waldorf ing campuran sayuran salad.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 289 |
| Lemak total | 27 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Lemak ora jenuh | 6 g |
| Kolesterol | 12 mg |
| Sodium | 196 mg |
| Karbohidrat | 11 g |
| Serat Pemakanan | 3 g |
| Protein | 2 g |