Iki campuran apel apadene lan campuran rempah-rempah sing dianggo panas ing mug kanthi kayu manis kanggo teken. Iki minangka cider spiced klasik, sampurna kanggo pesta mangsa lan acara. Omben-omben sing paling apik kanggo pesta Natal utawa kumpul.
Apa Sampeyan Bakal Perlu
- 3 quarts apple cider
- 12 cloves (kabèh)
- 1 glepung kayu legi
- 1/4 sendok teh nutmeg (lemah)
Cara Nggawe
- Masang cider apel, cengkeh, 1 kayu legi, lan nutmeg ing saucepan gedhe utawa stockpot. Bawa menyang godhok lengkap.
- Galur liwat saringan bolong sing apik lan sajroning mangkok panas kanthi kayu manis kanggo aduk.
Iki minangka ombenan sing enom kanggo ngawula ing pesta Natal utawa pesta liburan.
| Pedoman Nutrisi (saben porsi) | |
|---|---|
| Kalori | 12 |
| Lemak total | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Lemak ora jenuh | 0 g |
| Kolesterol | 0 mg |
| Sodium | 2 mg |
| Karbohidrat | 3 g |
| Serat Pemakanan | 1 g |
| Protein | 0 g |